Koncentrēts Vess Andersons bez maksas. Vesa Andersona eksistenciālais smīns.

Vakar konstatēju, ka, neko nenojauzdams, vairākus mēnešus uz cietā diska esmu glabājis lielisku īsfilmu. Biju pārliecināts, ka esmu norakstījis pagaru kādas Vesa Andersona pilnmetrāžas filmas reklāmu vai ko tamlīdzīgu, bet izrādījās, ka tā ir Hotel Chevalier – 13 minūtes gara Ceļojumu uz Džardžilingu ievadoša, taču patstāvīga Vesa Andersona īsfilma. ASV tīklā to esot iespējams noskatīties bez maksas iekš iTunes.

Kopš Ūdensdzīves ar Stīvu Zisū (Life aquatic) noskatīšanās esmu kļuvis par nekritisku Vesa Andersona piekritēju. Nesen noskatījos Ceļojumu uz Džardžilingu, kas arī bija lieliska. Es nezinu, kā lai īsti apraksta to, kas man viņa filmās patīk. Tas ir tāds kā dziļš, dzīves laikā garīgi (ne fizioloģiski) pamatota flegmatisma apgarots, eksistenciāls smīns. Kaut kas līdzīgs Vonnegūtam, tomēr savādāks. Bet to laikam iespējams arī neuztvert, vai arī subjektīvu iemeslu dēļ tas var nelikties forši, jo dzīves pieredzes, raksturi un attieksmes jau mums katram savas (un labi, ka tā, jo citādi droši vien būtu garlaicīgi), un tad visdrīzāk šīs filmas īpašu sajūsmu neizraisīs. Lai noskaidrotu, vai tas der arī tev un vai ir vērts tērēt naudu kino biļešu iegādei vai riskēt ar likumpārkāpuma izdarīšanu un iegūt nelegālu kopiju, šo smīnu miniatūrā formātā, taču samērā pilnvērtīgā spektrā iespējams notestēt, noskatoties Hotel Chevalier.

4 thoughts on “Koncentrēts Vess Andersons bez maksas. Vesa Andersona eksistenciālais smīns.

  1. Mani par Andersona nekritisku piekritēju savervēja The Royal Tenenbaums, ko es joprojām atrodu par jaudīgāko viņa filmu. Ūdensdzīvi, starp citu, par vājāko, bet domas, protams, dalās. Viņš filmas taisa apmēram tā, kā taisītu Eriks Ādamsons vai Anšlavs Eglītis, ja viņi, saprotams, taisītu filmas — viņš ar stāsta par tādiem mazliet dīvainiem, taču nebūt ne izdomātiem ļaudīm, kam ir visvisādas visnotaļ sarežģītas, taču tīri bieži sastopamas problēmas. Kā jauki raksturoja Ādamsons — smalkās kaites. Vai tas ir aplam dziļi? Nu, nezinu. Bet jautri bez gala.

  2. Jā, kritiķi jau ar laikam uzskata, ka Life Aquatic ir vājākā Andersona filma. Taču pagaidām man tā tomēr paliek favorīte:) Tenenbaumus gan vēl tikai plānoju kaut kad tuvākajā laikā noskatīties. Starp citu, otrdien LTV rādītā Rašmoras skola arī bija laba. Lieku otrajā vietā aiz Life Aquatic savā personiskajā topā:)

    Hmm, nebija ienācis prātā viņa filmas pielīdzināt Anšlavu Eglīša daiļradei, taču jāsaka, ka Anšlava Līgavu mednieki arī manā skatījumā ir viens no izcilākajiem romāniem, kurus esmu lasījis:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>